› 
Blog   ›   Odchudzanie   ›   Cykl noworoczny 2: Jak wybrać odpowiednią dietę?

Cykl noworoczny 2: Jak wybrać odpowiednią dietę?

Filtr

Powitaliśmy nowy rok, a wraz z nim noworoczne odchudzanie. Aby było dla Ciebie jak najbardziej skuteczne, ważny jest wybór odpowiedniej diety redukcyjnej. Jak wybrać właściwą? Powinieneś wybrać odpowiednią dietę w oparciu o swoje cele i preferencje. Aby ułatwić Ci wybór, przedstawiamy krótki przegląd najpopularniejszych diet. Dieta keto cieszy się zdecydowanie największą popularnością wśród naszych klientów, ale tylko od Ciebie zależy, jaką dietę wybierzesz.

Dieta keto

Jest to prosta dieta, będąca jednym z najszybszych i najbardziej znanych sposobów na łatwe odchudzanie. Podstawową zasadą diety ketonowej jest znaczne ograniczenie węglowodanów do mniej niż 50 g dziennie. Jednocześnie należy zwiększyć spożycie zdrowych tłuszczów oraz białka. Kiedy ograniczysz spożycie węglowodany do tak małej ilości, w Twoim organizmie zachodzi proces zwany ketoza, dzięki któremu organizm sam zaczyna spalać tłuszcz, a Ty zaczynasz chudnąć. Dlatego podczas diety keto możesz schudnąć bez ćwiczeń.

Dieta Dukana

W diecie Dukana ważne jest ścisłe przestrzeganie ustalonych ilości makroskładników. Jest to dieta długoterminowa, w której na początku skupiasz się wyłącznie na wysokim spożyciu białka, a w późniejszych etapach stopniowo dodajesz inne makroskładniki. Jest to rodzaj diety redukcyjnej, która ma na celu jak najskuteczniejsze uruchomienie metabolizmu organizmu, przyczyniając się tym samym do szybkiego spalania tkanki tłuszczowej.

Dieta niskowęglowodanowa

Jedna z najpopularniejszych diet, zwana także dietą low carb, opiera się na zmniejszonym spożyciu węglowodanów i cukrów. W diecie niskowęglowodanowej Twoja dieta składa się z 50% białka, 20% węglowodanów i 30% tłuszczu. Dzięki ograniczonemu spożyciu węglowodanów Twój organizm zacznie wykorzystywać własne rezerwy tłuszczu jako źródło energii, a Ty będziesz mógł obserwować, jak kilogramy stopniowo spadają.

Dieta białkowa

Podstawą tej długoterminowej zrównoważonej diety jest duże spożycie białka oraz niższe spożycie węglowodanów. Celem diety białkowej jest stopniowa utrata tkanki tłuszczowej i utrzymanie niskiego poziomu węglowodanów. Białko pomaga także w budowie masy mięśniowej, dlatego można uzupełnić dietę ćwiczeniami i treningiem siłowym. Dzięki diecie białkowej zmniejszy się także Twoja ochota na słodycze, nie będziesz mieć potrzeby „grzeszyć” i objadać się słodyczami.

Dieta Atkinsa

Jest to krótkoterminowy rodzaj diety białkowej opracowanej przez dr Atkinsa. Polega na ścisłym ograniczaniu ilości przyjmowanych w diecie węglowodanów i ich stopniowym włączaniu, tak aby nie zwiększać masy ciała. Spożywając duże ilości białka, chudniesz bez głodu. Choć rezultaty będą szybkie i znaczące, zalecamy stosowanie diety Atkinsa maksymalnie przez 4 tygodnie.

Niezależnie od tego, jaką dietę wybierzesz, nasze posiłki dietetyczne i korzystne pakiety odchudzające pomogą Ci schudnąć. W każdym pakiecie znajdziesz pokarmy odpowiednie dla Twojej diety. Dodatkowo posiłki wzbogaciliśmy o ważne minerały i witaminy, które są bardzo korzystne dla organizmu.

Co przygotowaliśmy dla Was w kolejnej odsłonie naszego Noworocznego cyklu? Następnym razem przedstawimy Ci 10 rzeczy, które warto wymienić w kuchni, aby odchudzanie było jeszcze łatwiejsze.

−23%
Zobacz produkt

Pakiet odchudzający na tydzień

249 

(4 opinie klienta)
−29%
Zobacz produkt

Pakiet odchudzający na 2 tygodnie

469 

(17 opinii klienta)
−32%
Zobacz produkt

Pakiet odchudzający na 4 tygodnie

899 

(13 opinii klienta)
−34%
Zobacz produkt

Pakiet odchudzający na 8 tygodni

1 649 

(3 opinie klienta)
cogmagnifiermenu