Dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna

Dieta ketogenna i ketogeniczna

Dieta ketogeniczna, inaczej zwana dietą ketogenną lub ketonową. Głównie opiera się na przyjmowaniu pokarmów o niskiej zawartości węglowodanów. Nasze ciało jest przyzwyczajone do przyjmowania węglowodanów i następnie do przetwarzania ich w  energię. Węglowodany i cukry, które nie zostały przetworzone na energię, odkładają się w postaci tłuszczu. W ciągu ostatnich dziesięciu lat spożycie cukru na osobę wzrosło trzykrotnie.

Cukier w dzisiejszych czasach znajduje się w wielu produktach: napojach słodzonych, sokach, pieczywie, wodach smakowych, dżemach, słodyczach, ziemniakach, jogurtach, w keczupie…itd. Jeśli spożywamy tego typu produkty może nas to doprowadzić do otyłości. Jeżeli chcemy schudnąć, musimy skutecznie wyeliminować węglowodany i cukry przechowywane w tłuszczach.

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów jest zmiana nawyków żywieniowych m.in. wykluczenie cukrów i węglowodanów. Ciało musi następnie wytwarzać energię w inny sposób, czyli z własnych zapasów tłuszczu. Stan ten nazywamy ketozą.

Dla kogo jest odpowiednia?

Praktycznie dla każdego, kto ma nadwagę. Dieta ketonowa jest również odpowiednia dla osób, które nie mają czasu na aktywność fizyczną lub z jakiegoś innego powodu nie mogą uprawiać sportu.

Dlaczego wybrać dietę ketogeniczną?

 • Szybkie i widoczne efekty
 • Bez głodówek- 5 posiłków dziennie  
 • Bez efektu jojo
 • Utrata zbędnych kilogramów
 • Spalanie tłuszczu bez ruchu
 • Nauka regularnego odżywiania oraz zdrowe, mniejsze porcje
 • Obniżenie poziomu cukru we krwi
 • Obniżenie poziomu (złego) cholesterolu LDL  i podwyższenie poziomu (dobrego) cholesterolu HDL  
 • Zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia
 • Usuwanie cellulitu
 • Poprawa stanu cery

W jaki sposób osiągnąć stan ketozy?

Nie dotyczy to całkowitej eliminacji węglowodanów z diety. Aby nasz organizm działał prawidłowo, pewna ilość węglowodanów nadal jest potrzebna, ponieważ jest to podstawowy składnik odżywczy. Celem diety jest obniżenie poziomu węglowodanów do minimum, czyli do spożywania 50g lub mniej węglowodanów dziennie. Standardowo spożywa się około 300 g węglowodanów, a nawet więcej.

Prostym sposobem na modyfikację diety i na osiągnięcie przez Twoje ciało stanu ketozy w ciągu pierwszych 2-4 dni jest dieta białkowa, która opiera się na specjalnie przygotowanych posiłkach. Posiłki te mają obniżony poziom węglowodanów, zrównoważony stosunek minerałów oraz podwyższony poziom białek. Pomimo przyjmowania tych posiłków białkowych, ważne jest spożywanie dużej ilości warzyw z wysoką zawartością błonnika w celu uzyskania uczucia pełności i nasycenia. Ważne jest również, aby pamiętać o dostarczaniu zdrowych tłuszczów, najlepiej w postaci orzechów lub awokado.

Dieta ketogeniczna z Chia Shake

Nasze produkty zastępują cukry i węglowodany wysokiej jakości białkami, które eliminują uczucie głodu. Dlatego dzięki Ketogenicznej Diecie Chia Shake nie musisz ćwiczyć ani stosować głodówek. Możesz jeść nawet 5 razy dziennie posiłki proteinowe Chia Shake (koktajle, kasze, zupy, naleśniki). Ketogenne posiłki Chia Shake potrafią w pełni zastąpić standardowe posiłki i zawierają wysoki poziom białek i błonnika, bogate są również we wszystkie witaminy i minerały. Ponadto nasiona Chia w naszych produktach doskonale Cię nasycą, nawodnią i dostarczą zdrowe kwasy tłuszczowe Omega 3.

Dieta ketogeniczna z Chia Shake działa w trzech fazach. Faza 1 – Szybko & efektywnie stracić wiele zbędnych kilogramów. Faza 2 – Stracić kilka kilogramów. Faza 3 – Utrzymywanie wagi.

Jak długo można stosować dietę ketogeniczną?

Faza 1 nie powinna trwać dłużej niż 2 miesiące. Faza 2 trwa 1 miesiąc. Ostatni etap- 3 faza trwa od 14 do 30 dni. Cała dieta powinna trwać od 3 do 4 miesięcy, jeżeli do znacznej utraty wagi dojdzie poprzez wprowadzenie poprawnych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia.

Podczas stosowania diety ketogenicznej, cały czas należy dotrzymywać:

przyjmowanie dużejj ilości płynów: od 2 do 3 litrów dziennie – czysta woda, niesłodzona zielona herbata lub herbaty ziołowe
regularnego przyjmowania posiłków – odstęp pomiędzy posiłkami od 3 do 4 godzin, ostatni posiłek nie później niż 2 godziny przed snem
spożywania warzyw
spożycie zdrowych tłuszczy (kwasów tłuszczowych Omega 3) – orzechy, awokado, oliwa z oliwek

Czego unikać podczas stosowania diety ketogenicznej?

pieczywa, które zwiększa poziom cukru we krwi
spożywania alkoholu, przede wszystkim piwa (dozwolone tylko 200 ml czerwonego wina dziennie od 2 fazy), ponieważ alkohol zawiera stosunkowo duże ilości cukru, które są niepotrzebne podczas stosowania diety ketogenicznej
słodzenia cukrem lub miodem
nadmiernych dodatków (w 3 fazie)  
gum do żucia zawierających cukier

Najbardziej popularny

79 179 

Produkty odchudzające

–4%

Pakiety odchudzające

Pakiet odchudzający na tydzień

239  229 
–5%
409  389 
–9%
868  789 
–11%

Pakiety odchudzające

Pakiet odchudzający na 8 tygodni

1 693  1 499 
79 179 

Koktajle odchudzające

Koktajl odchudzający Banan

79 179 

Desery odchudzające

Naleśniki białkowe

69,99 

Produkty odchudzające

Zupa odchudzająca pomidorowa

69,99